Keygen Nedir? Keygen Programı ve Keygen Generator

Yazar: | Kategori: Webmaster Yorum Yok
Keygen Nedir? Keygen Programı ve Keygen Generator

Keygen, illegal yollarla edinilmiş olan herhangi bir yazılımı aktif edebilmek veya kullanabilmek için gerekli olan doğrulama kodunu oluşturan yazılımlara verilen genel isimdir. Çoğu zaman zararlı yazılımları da içerisinde barındırabilen Keygen’ler herhangi bir yazılımı korsan olarak kullanmak için kullanılır. Keygen ile aktif edilen yazılımlar Crack’den farklı olarak yazılımın tüm fonksiyonlarını çalışır vaziyette kullanmaya imkan sunar.

Güvenli olmaması nedeniyle ve kolayca Keygen’leri üretilebiliyor olması sebebiyle yazılımların çoğu içerisinde artık doğrudan bir KEY kodu istenmemektedir. Dolayısıyla Keygen’lerin de 2000’li yılların başından itibaren birer birer hem internet yüzeyinden hem de yazılımlardan ayrılarak zamanının gerisinde kalmış bir yöntem olduğunu söyleyebiliriz.

Keygen Programı ve Keygen Generator

Keygen Programı veya Keygen Generator, Keygen’ler için kullanılan bir diğer isim alternatifleridir. Temeline bakacak olursak bu tür doğrulama kodu oluşturarak yazılımları korsan kullanmaya yardımcı olan yazılımların tümünü Keygen çerçevesi içerisinde inceleyebiliriz.

Bir Yorum Yaz