Mesleki Yeterlilik Belgesi ve Sağladığı İmkanlar

Yazar: | Kategori: Eğitim Yorum Yok
Mesleki Yeterlilik Belgesi ve Sağladığı İmkanlar

 

Mesleki yeterlilik belgesi mesleğini öğrenme aşamasında örgün eğitim almamış kişileri hedefleyen ve belirli noktalarda tedbirsel hareket etmelerini öngören bir belge olarak karşımıza çıkmakta.  

 

Meslek standartları hakkında bilgi verilmesinin yanı sıra iş kazalarını önleyebilmek adına gerçekleştirilecek çalışmalara kadar kapsamlı bir bilgi akışının ardından çok daha bilinçli daha profesyonel meslek sahipleri amaçlanıyor. MYK’nın denetim ve gözetimi altında gerçekleştirilecek olan sınav ve belgelendirme sürecinin temel amacı uluslararası meslek standartlarına ulaşmak. Faaliyet gösterilen işin gerektirdiği bilgi ve beceriye sahip kişilerin çalışmasını sağlamakla kalmayıp yanlış kişilerin çalıştırılmasının da önüne geçecek olan mesleki yeterlilik belgesi pek çok avantajı da beraberinde getirecek. İşverenlerin işlerini daha profesyonel yapan kişilere kavuşacak olması gerek şirket gerekse çalışan açısından pek çok imkanı beraberinde getirecek.

 

İş gücü istihdamının yaygınlaştırılması adına da büyük önem taşıyan belge yapılan işin kalitesinin daha da artmasını sağlayacak. Daha kaliteli daha profesyonel faaliyetlerin gerçekleştirilebilmesi adına onlarca imkan sunan belge yetkilendirilmiş kurumlara yapılacak başvurularla alınabilecek. Belge sahibi kişilerin eskiye nazaran çok daha bilgili ve bilinçli olacağını ifade etmek isteriz.

 

Bir Yorum Yaz