MODA KARAKTERLERİ

Yazar: | Kategori: Bilim Yorum Yok
MODA KARAKTERLERİ

Pırıltılı fotoğrafların arasında ışıl ışıl hayatların parlak anlarına tanıklık ederken, hiç düşündünüz mü, neden ödüle layık olanlara yer veriliyor? Internet ile her gün görebileceğimiz tarzda bir moda sitesi olarak en azından ilgili markanın imzasını taşıyan bir diğer kreasyon bulabilirken, adını alan tanımlamalarda ortak olan ne? Mavilerin iyileştiği, kırmızının söndüğü, sarının önemini yitirdiği bir dünyadan, günümüze kadar ulaşırken en çok kabul gördüğü kostümünden vaz geçen bir sanatçı gibi geride bırakılan tavırlar da vardır. Bir de ne yaparsa yapsın, ne olursa olsun kabul gören çiftler…

 

Giyim tarzı inançlarla oluşturulur ve her inanç gibi en zayıf olduğu anlardan galip çıkması umulur. Tasarımcıların, editörlerin ve mankenlerin kendi tercihlerine yer verdiği moda bloğu örneklerinde bile bu böyle. Büyük olaylara hazırlanırken gösterilen titizliğin, çevresindeki karmaşadan sıyrıldığı anlar da, aynı heyecanla coşkuya katıldığı anlar da vardır. Saç modelleri, takılar ve bir duruşun ardındaki tecrübelerin aynı anda sergilendiği aktivite kompozisyonlarında herkesten aynı performans beklenemeyeceği gibi, çok çeşitli sunumlar aktarılır.

 

Usul ve edep giyimimizde nelerle ilişkilendirildi diye sorabildiğimiz kadar, bütün kabahati trendin değişmesine bulmak da var. Online sayfalar incelediğimiz kadar çok sayıda dergi de bulabiliyorsak, neden profesyonel katkımızı değerlendirirken ödül törenlerinde oldukları kadar adil olmayalım? En objektif yaklaşımla, kendimizi bulabildiğimiz bir bordo hırkanın gizlediği bordo fuları ortaya çıkaran ne? 

Bir Yorum Yaz