Tıbbi Sekreterlik Kursu Eğitimlerimiz

Yazar: | Kategori: Eğitim Yorum Yok
Tıbbi Sekreterlik Kursu Eğitimlerimiz

Tıbbi Sekreterlik Kursu Eğitimlerimiz

Tıbbi sekreterlik son yıllarda iş anlamında oldukça parlak olduğu için sıkça duyulan bir kavram haline geldi. Peki, tıbbi sekreterlik nedir, nasıl tıbbi sekreter olunur, tıbbi sekreterlik için sertifika gerekir mi, sertifika veren tıbbi sekreterlik kursu var mıdır gibi sorularınıza yanıt veriyoruz.

Tıbbi Sekreterlik Nedir, Nasıl Tıbbi Sekreter Olunur?

Tıbbi sekreterlik denilen iş alanı, hastanelerde çalışan ve gerek bilgisayarda gerek hastalarla iletişim ve kayıt işlemlerini yaparak hastanenin dokümantasyon işlerini tamamlayan kişilerin iş tanımıdır. Tıbbi sekreterlik sağlık sektöründe önemli bir yere sahiptir; tıbbi sekreterler sağlık kuruluşlarında şu aşağıdaki işlemleri yapar.

  • Hasta kayıt işlemlerini yapar.
  • Hasta randevu işlemlerini telefon ve otomasyon üzerinden gerçekleştirir.
  • Hasta, doktor ve hemşire arasında iletişim kurar.
  • Hastanenin evrak işlerini tamamlar.
  • Ayaktan ve yatan hasta evraklarını düzenler.
  • Güler yüzlü ve çözüm odaklıdır.

Yukarıda saydığımız işlemleri yapan personeli yetiştirdiğimiz tıbbi sekreterlik kursu eğitim programımız ile kalifiye bir personel haline gelme fırsatını kaçırmayın!

Tıbbi Sekreterlik Kursu Programlarımız

Vermekte olduğumuz tıbbi sekreterlik kursu (hasta kayıt kabul eğitimi) programımızda Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanan müfredat uygulanmaktadır. Bu müfredat dahilinde sağlık kurumlarının işleyişi, bilgisayar programları, etkili iletişim gibi tıbbi sekreterlik için gerekli tüm dersler işlenmektedir. Eğitim sonunda yapılan sınavda başarılı olan adaylar sertifika alarak tıbbi sekreter olarak bütün sağlık kuruluşlarında çalışabilirler.

Bir Yorum Yaz