Vestel Venus V3 (5570)

Yazar: | Kategori: Mobil Yorum Yok
Vestel Venus V3 (5570)

Vestel, geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği özel etkinliğinde, Venus V3 ailesini ilk kez görücüye çıkardı. Biz de bu aileye mensup olam, 5570 model numaralı ve 5.5 inç ekranlı V3’ü test merkezimizde ağırlıyoruz. Türkiye’de tasarlandığı ve üretildiği belirtilen telefon, bakalım bize neler sunuyor…

Tasarım

Vestel, Venus akıllı telefon ailesini ilk kez geçtiğimiz yıl teknolojiseverlere sunmuştu. Venus V1 ve V2 ile karşılaştırdığımızda, V3’ün tasarımının daha şık ve daha kullanışlı olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Yanlardan yumuşaltılmış bir çerçevesi ve metal kasası bulunan telefon, tek elle rahat bir kullanım sunuyor. Arkası mat ve tırtıklı bir plastik malzemeyle kaplanmış olsa da ara ara avuçta terlemeler yaşanabiliyor. Arka kapağın açılabildiğini ve 2480mAh değerdeki pilin çıkarılabildiğini de belirtelim.

Venus V3, 8.2mm kalınlıkta ve 152 gram ağırlıkta. Sağ yan tarafa baktığımızda, fiziksel olarak güç ve ses tuşlarını görüyoruz. Cihazın ön kısmında herhangi bir fiziksel tuşa yer verilmemiş. Alt kısımda yer alan siyah bantta Venus logosu var ve cihazın ekran çerçeve oranının iyi düzeyde olduğunu söyleyebiliriz.

Ekran

Telefon, 5.5 inç IPS FHD ekranla geliyor. Ayrıca Vestel, bu ekranda Gorilla Glass 3 koruma teknolojisine de yer veriyor. Ekranın dokunuşlara verdiği cevaplar güzel. Kullanımda bir sıkıntı yaşamadım. Görüntüleme tarafına baktığımızda da FHD çözünürlük ve IPS ekran teknolojisinin de getirisiyle iyi bir kalite olduğunu belirteyim. Ekranın yeterli bir parlaklık düzeyi var ve hem iç hem de dış mekanlarda güzel kullanım sunuyor. Oyunlar ve videolar için özel olarak hazırlanabilen görüntü profillerine ise yer verilmemiş. Yine de ürünün iyi bir görüntü kalitesinin olduğu ortada. Bunu, özellikle yüksek çözünürlüklü videoları izlerken daha iyi fark ediyorsunuz. Tabii oyunları da unutmamak gerekli.

Bir Yorum Yaz