Yüzünüzü Belarus’a Dönün

Yazar: | Kategori: Eğitim Yorum Yok
Yüzünüzü Belarus’a Dönün

Yüzünüzü Belarus’a Dönün

Geçen yıl bu zamanlar Belarus Dışişleri Bakanı’nın yaptığı açıklamalar doğru çıktı. Bakan Vladimir Makei verdiği beyanatta Belarus’da dil eğitiminin hem çok kaliteli hem de çok ucuz olduğunu belitmiş ve Rusça öğrenmek isteyenleri Belarus’a çağırmıştı. Geçen yıl da Belarus Rusça kursu yurt dışı dil okulları içinde yer alıyordu. Aynı şekilde, Belarus’daki Devlet Üniversitesi de dünyanın en iyi 500 üniversitesi listesinde bulunuyor. Başkent Minsk’te bile tek başına 30’u aşan eğitim kurumu var. Gene başkentin her yerinde öğrenci yurdu göze çarpıyor. Yani öğrenciler için yaşama imkanları son derece kolay. Bu yüzden Belarus Rusça kursu dil öğrenmek isteyenlere şiddetle tavsiye edilebilir. Dışişleri Bakanı ayrıca Türk işadamlarına da seslenmiş ve yüzünüzü Belarus’a dönün çağrısı yapmıştı. Böylesi değişik hayatlara adapte olabilmek için Rusça bilmenin önemi bir kez daha ortaya çıkıyor.

Sadece Dil Bildiğiniz İçin Hayatınız Değişebilir

Değişen, adeta küçülüp küreselleşen dünyada iletişimi birebir sağlamanın yolu iş yapılan ülkenin dilini bilmekten geçiyor. Böylece önünüzdeki en büyük engel kalkıyor ve kapılar açılıyor. Artık dünyada Rusça, Çince, İspanyolca, Arapça, Hintçe gibi değişik dilleri bilen insanlara ihtiyaç var. Geçtiğimiz aylarda ekonomi dergisinde yayınlanan bir tanıtımda yıllardır Türkiye’de yaşayan Singapur’lu bir bayanın zaten anadili olan İngilizce’den başka Türkçe ve Mandarince bildiği için şirketlerin yazı çevirilerini yaparak ayda beş bin dolarlık bir kazanç elde ettiğinden bahsediliyordu. Aynı durum Rusça için de düşünülebilir. Gelişen ticaret hacmi dil öğrenimini zorunlu hale getiriyor ve Belarus Rusça kursu çok iyi bir alternatif olarak duruyor.

Dünyada hızla ilgi görmeye başlayan Rusça bütün gençlerin hayatını değiştirebilir. Doğal olarak karşı cinsle de daha iyi anlaşabilirsiniz. Bu konuyu da unutmamak gerek. 

Bir Yorum Yaz